Huom. varauksen voi tehdä aikaisintaan kuukausi ennen vuokrausajankohtaa
14 Elo 2025 | Mökkien käytössä pientä huolimattomuuttaMuistutetaan, että siivoatte jälkenne huolella, kun poistutte seuran mökeistä käytön jälkeen.
Nyt lipsumista on havaittu siivouksissa mm. Korpin majalla, Vanniemen ja Kyläniemen majoissa. Käyttämäsi saunatilat, gillikatos ja muut käytetyt tilat on muistettava siivota ja tehdä riittävästi pilkittoja polttopuita käyttämiesi tilalle.
Vanniemen päämajasta, naisten majasta sekä Kyläniemen saunamajasta ei saa katkaista sähköjä päävirtakytkimestä. Näiden majojen jääkaapit on muistettava ottaa pois päältä poistumisen yhteydessä. Poislukien päämajan jääkaappi, se saa olla päällä.
Samoin kaikkien majojen sähköpatterit on varmistettava niin, etteivät pistokkeet ole kiinni sähköverkossa.
Kun käytät seuran venettä, muista pestä se käytön jälkeen.
t majatoimikunnat
|
« Takaisin